Jak Smoke Detection sprawdza się w Nadleśnictwie Chojnów?

W ostatnim numerze „Lasu Polskiego” zamieściliśmy nasz wywiad z reprezentantami Nadleśnictwa Chojnów — zastępcą nadleśniczego Arturem Pacią, specjalistą Służby Leśnej ds. ochrony ppoż. Piotrem Wojtasem i inżynierem nadzoru Pawłem Gugałą. 

Tematem przewodnim naszej rozmowy były pożary. Marcin Dudek, menedżer produktu Smoke Detection, zadawał pytania na temat tego, jak nadleśnictwo radzi sobie z zagrożeniem w sezonie pożarowym. Artur Pacia opowiedział o przyczynach pożarów w lesie, przedstawił statystyki pokazujące, ile akcji gaśniczych odbyło się w ostatnich latach oraz jak wygląda praca obserwatorów w PAD.

 Nadleśnictwo wdrożyło Smoke Detection w 2016 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak od tego czasu zmieniła się wykrywalność pożarów, jakie są wady i zalety systemu, zachęcamy do lektury. Jak powiedział Artur Pacia: Warto podkreślić, że to człowiek jest jednak najważniejszym elementem systemu, a Smoke Detection ma wspierać. (…) pozwala na ograniczenie kosztów, co dla nas jako nadleśnictwa jest również ważną kwestią. Wywiad dostępny w materiałach do pobrania, z lewej strony ekranu.

 System Smoke Detection funkcjonuje obecnie w 26 nadleśnictwach. Składa się z kamer full HD montowanych na wieżach obserwacyjnych oraz monitorów, na których wyświetlany jest obraz. Intuicyjność oprogramowania sprawia, że narzędzie jest proste w obsłudze. Stale pracujemy nad nowymi funkcjami, które pozwolą na jeszcze szybsze wykrycie dymu i zmniejszenie ewentualnych strat do minimum.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z menedżerem produktu,

Marcinem Dudkiem:

e-mail: mdudek@taxusit.com.pl,

tel.: +48 533 303 938.

Dodano: 2018-04-24 10:34:00
Zapisz się do naszego newslettera
Dołącz jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje na temat naszych produktów i szkoleń.
Dziękujemy za dołączenie do naszego newslettera