Wilk po raz 15. bohaterem Wolf Expedition

Czym jest wydarzenie Wolf Expedition? Kto wziął w nim udział? Jaki był jego cel?
Czy główny bohater pojawił się osobiście? Już spieszymy z odpowiedzią!

Od 17 do 24 lutego studenci z wydziałów leśnych z Warszawy, Poznania i Krakowa oraz pracownicy RDLP w Warszawie wzięli udział w XV edycji Wolf Expedition. Wydarzenie odbyło się w Bieszczadach, na terenie LKP „Lasy Bieszczadzkie”, w skład którego wchodzą Nadleśnictwa: Baligród, Cisna, Komańcza, Lutowiska, a także Stuposiany.

Ponad 70 osób — leśnicy, studenci i pracownicy SGGW przez cały tydzień zajmowali się inwentaryzacją zwierząt, głównie wilków. Trudne warunki nie zniechęciły uczestników, którzy od wschodu słońca do późnych godzin nocnych pracowali, żeby jak najdokładniej określić gdzie Canis lupus, czyli wilk właśnie, lubi przebywać. Hubert Sobowicz zrobił nawet zdjęcie nieskrępowanemu bohaterowi wydarzenia. Zwierzę wydaje się być naprawdę blisko! Swoją obecnością zaszczycił również ryś, żubr oraz niedźwiedź budzący chyba największe emocje. Nie martwcie się — wszyscy tropiciele wrócili do domów cali i zdrowi, mimo zmęczenia — z uśmiechem na twarzy.

Piszemy o wydarzeniu, nie tylko ze względu na fakt, że chodzi o „leśne sprawy”. Dzięki naszej aplikacji tMap www.tmap.com.pl, uczestnicy imprezy bez problemu mogli nawigować się w terenie, wykonywać pomiary, a następnie dzielić się danymi z innymi.

Z tego, co wiemy, organizatorzy już zbierają siły i szykują się do kolejnej edycji Wolf Expedition, która wystartuje o podobnej porze roku w 2019!

Fot. Agnieszka Jaromij

 

 

Dodano: 2018-03-01 10:21:00
Zapisz się do naszego newslettera
Dołącz jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje na temat naszych produktów i szkoleń.
Dziękujemy za dołączenie do naszego newslettera