LasInfo

LasInfo to system do zarządzania procesami ochronnymi, hodowlanymi i gospodarczymi prowadzonymi w lasach. 

 

W skład systemu wchodzi:

 

LasInfo – główne narzędzie systemu, które służy do przechowywania, edytowania i analizowania danych. Aplikacja jest instalowana w biurze jednostki centralnej i w każdym obwodzie ochronnym/leśnictwie.

Główne funkcje LasInfo: opis taksacyjny, ewidencja, planowanie, przetargi, zlecenia, wykonanie, obrót i magazyn drewna, fakturowanie, dokumenty ochrony lasu i wiele innych. 

 

LasInfo Obrót Drewnem – aplikacja mobilna dla pracowników terenowych instalowana na urządzeniach mobilnych z systemem Android (rejestratorach). Służy do ewidencjonowania obrotu drewnem. 

Główne funkcje LasInfo Obrót Drewnem: rejestracja danych (przychód i rozchód drewna), kwit wywozowy, asygnata, magazyn drewna, moduł planów, transfer danych z rejestratora do systemu, wydruk dokumentów za pomocą drukarki termicznej i wiele innych.

 

Przeglądarka mapy numerycznej serwerowa aplikacja GIS, która korzysta z pełnej bazy danych LasInfo.

Główne funkcje aplikacji GIS: nawigacja, pomiary odległości i powierzchni na mapie, informacje o atrybutach i geometrii danego obiektu na mapie, dane opisu taksacyjnego, informacje z systemu planów/zadań ochronnych i magazynu drewna wydzielenia na mapie, dane wektorowe z lokalnego serwera mapowego i ogólnie dostępnych serwisów mapowych.

 

 

mLas Inżynier – mapa na rejestratorze leśniczego.

Główne funkcje mLas Inżyniera: mapy tematyczne, rastry, informacje o wydzieleniach, pomiary GPS, wyszukiwanie obiektów na mapie, moduł monitoringu przyrodniczego. 

 

Monitoring przyrodniczy – moduł w aplikacji mLas Inżynier, który pozwala na gromadzenie danych geometrycznych i opisowych dotyczących przyrody określonego terenu. Moduł mobilny jest przeznaczony do pracy terenowej, pozwala na rejestrację zdarzeń i przesyłanie danych do bazy centralnej, wspólnej z LasInfo. 

 

System jest przeznaczony jest do wszystkich instytucji, które zarządzają obszarami leśnymi – z wyłączeniem Lasów Państwowych:

 

Korzyści z wdrożenia LasInfo:

 

System działa od 2006 roku. W 2009 roku został wdrożony w pierwszym parku narodowym. Aktualnie działa w 11 parkach narodowych, a także w wielu innych instytucjach. 

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci umówienia się na bezpłatną prezentację, prosimy o kontakt z Sylwestrem Kulikiem. 

 

   

Sylwester Kulik

Dyrektor Wydziału Rozwoju i Wdrożeń Systemów GIS 

skulik@taxusit.com.pl

+48 533 370 047

 

 

 Zachęcamy do zapoznania się z referencjami LasInfo.

Zapisz się do naszego newslettera
Dołącz jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje na temat naszych produktów i szkoleń.
Dziękujemy za dołączenie do naszego newslettera