Nie taki wilk straszny, jak go malują… Wolf Expedition 2019 za nami

Pamiętacie ostatnie Wolf Expedition? Aż trudno uwierzyć, że minął już rok! W 2019 również zaangażowaliśmy się w tropienie wilka, udostępniając uczestnikom naszą aplikację tMap. 

 

16. edycja odbyła się w dniach 16-23 lutego w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Bieszczadzkie”. Prawie 70 studentów z różnych stron Polski podjęło się tropienia wilków. Najpierw uczestnicy przeszli szkolenie i wzięli udział w serii wykładów, a potem zostali podzieleni na kilka grup i ruszyli w teren. 

 

Towarzyszyła im aplikacja tMap, w której utworzyli specjalny projekt wyprawy. Przygotowane wcześniej warstwy pozwoliły na notowanie informacji na temat występowania śladów zwierząt, tj.: czas, liczba śladów, wielkość czy typ (np. mocz, trop itd.). Do każdej z danych uczestnicy mogli dołączać zdjęcia, co znacznie ułatwiło późniejszą weryfikację zebranych materiałów. W tym roku uczestnicy spotkali aż 8 wilków, ale liczba ich tropów jest o wiele większa. 

 

Po 19. edycji wydarzenia, łącznie zostało przeszkolonych już ponad 500 osób z zimowych tropień wilków na transektach. Bardzo nas to cieszy, popieramy szerzenie świadomości o wilku w Polsce, bo w końcu… nie jest taki straszny, jak go malują. :) 

fot. Martyna Majda

Dodano: 2019-03-11 15:32:00
Subscribe to our newsletter
Subscribe if you want to receive the latest information about our products and training courses.
Dziękujemy za dołączenie do naszego newslettera